اويل پمپ و رويكرد فرآيندي

posted Jun 5, 2011, 5:07 AM by حسین صادق‌فر   [ updated Jun 5, 2011, 5:09 AM ]

 با سلام و احترام،

لطفا مقاله جديدم كه درباره رويكر فرايندي و سيستمي در كسب و كار و صنعت است را مطالعه و اظهار نظر نماييد. نام مقاله system and process approach است و در وبلاگ به نام رویکرد سیستمی و فرایند گرایی آمده است. شایان ذکر است ییش از یکسال است که ایمیل های شما را دریافت می نمایم.

با احترام غلامرضا عباسی

 

عليك سلام

متن مقاله جنابعالي را مطالعه كردم. از زحماتي كه براي افزايش مونتاژ اويل پمپ كشيده ايد قدرداني مي كنم. بر پايه توضيحاتي كه فرموده بوديد به نظر مي رسد اين كار بسيار هم راهگشا بوده است و يكي از نمونه هاي خوب بهره وري مي باشد. ليكن بنده نتوانستم ارتباط بين كاري كه براي اويل پمپ كرده ايد با مقوله رويكرد فرايندي پيدا كنم. البته شايد اين گونه است كه در حوزه تخصصي شما سواد كافي نداشته باشم. بنده مقاله ترجمه شده اي در رابطه با رويكرد فرايندي دارم كه در وب سايت مشاور مديريت ثبت شده است شايد مطالعه آن خالي از فايده نباشد.

با احترام - مشاور مديريت

 

با سلام و احترام،

موضوع رویکرد سیستمی و فرآیند گرایی موضوع مرغ و تخم مرغ شده است به طوری که در تعریف همپوشانی زیادی دارند در اصول مدیریت کیفیت مقداری تفاوت این دو را بیان نموده است ولی آنچه آقای مایکل پورتر گفته است مبنای process approach در بند 4-1 استاندارد می باشد و ایشان و آقای رابینز و ریرجارد ال دفت رویکرد سیستمی را کل نگری و رویکرد فرایندی را جزء نگری تعریف کرده اند در استاندارد ایزو 9000:2005 نیز قریب به این مضمون است، مثل موتور یک سیستم است و اویل پمپ یک فرآیند یا زیر سیستم و زنجیره ای از فرآیندها سیستم را تشکیل می دهند. به هر حال از بحث علمی و منطقی همه سود می برند و یکی از آنان هم بنده که در سند 52 سالگی هنوز با شرکت در کلاس های آموزشی دارم می آموزم، از فروتنی شما بسیار لذت بردم و این آموزنده است. در ضمن دیدن سایت شما را بر خود فرض می دانم و بر خلاف بعضی از سایت های مشاور آنرا غنی یافتم.

با احترام غلامرضا عباسی

Comments