هشت تکنیک برای شیره مالی سر رییس!!!

posted Jun 24, 2013, 10:47 PM by حسین صادق‌فر

۱- سعی کنید هنگام تردد در راهروهای اداره همیشه پرونده زیر بغل داشته باشید: 
این ترتیب به نظر کارمند سخت کوشی می رسید که قرار است در جلسه مهمی شرکت کند. کسانی که دستخالی این طرف و آن طرف می روند عاطل و باطل به نظر می رسند و تصور عموم از کسانی که "روزنامه" زیر بغل دارند این است که زیر کار در می روند و به جای آن وقت خود را صرف خواندن روزنامه و حل جداولش می کنند. 
۲- برای این که به نظر برسد سرتان شلوغ است از کامپیوتر استفاده کنید: 

استفاده از از کامپیوتر درنگاه خیلی از کسانی که چشم شان به شما می افتد مترادف "کار" است در حالی که شما می توانید فرصت را مغتنم شمرده و ایمیل های شخصی و دریافت و ارسال نمایید، چت کنید در مورد موضوعات مورد علاقه خود search کنید، وبلاگ ها و سایت های مورد علاقه خود را نگاه کنید و بدون اینکه ذره ای کار انجام داده باشید حسابی خوش بگذرانید و اگر زمانی توسط رییستان گیر افتادید (که حتما گیر می افتید) بهترین دفاع این است که ادعا کنید در حال یادگیری نرم افزار جدیدی هستید که به نوعی به کارتان مرتبط است. 

۳- میز کارتان را به هم بریزید!: 
اطراف خودتان را حسابی با اسناد و جزوات و اوراق پرکنید. در نگاه افراد حجم کاری که دیده می شود مهم است. اگر می دانید قرار است کسی در دفتر کارتان در مورد کارش با شما دیدار داشته باشد اسناد و مدارک مربوط به او را در میان اوراق خود گم و گور کنید و بعد در حضور او دنبالشان بگردید. 
۴- از منشی تلفنی استفاده کنید و حتی المقدرود به تماس ها پاسخ ندهید: 

افراد برای این که چیزی به شما بدهند با شما تماس نمی گیرند، آن ها تماس می گیرند تا شما برای آنها کاری انجام دهید و فقط بلدند برای شما دردسر بسازند و این منصفانه نیست!!!! 
۵- ظاهری آشفته و پریشان داشته باشید!: 

 ظاهر پریشان شما رییس تان را متقاعد می کند که سر شما حسابی شلوغ است 
۶- کاری کنید که به نظر برسد تا دیروقت کار می کنید!:  

همیشه دیر دفتر را ترک کنید به خصوص زمانی که رییس تان در اداره است. می توانید از این فرصت برای خواندن مجلات، کتاب ها و سرگرمی های این چنینی که همیشه قصدانجامشان را داشتید ولی فرصت نکرده اید استفاده کنید. 
۷- آه بکشید: 
زمانی که افراد زیادی اطرافتان هستند وانمود کنید دارید به سختی کار می کنید و بعد با صدای بلند طوری که همه بشنوند آه بکشید. تصور حجم بالای کاری که دارید انجام می دهید آنها را تحت تاثیر قرار خواهد داد. 
۸- از الفاظ قلمبه سلمبه استفاده کنید:  

اگر چنین واژه هایی بلد نیستید معادل انگلیسی کلمات مرتبط با حوزه کاریتان را پیدا کنید و بخصوص هنگام صحبت کردن با مافوق خود به جای کلمات فارسی از آن ها در جملاتتان استفاده کنید. مهم نیست که او متوجه آن چه می گویید می شود یا خیر، مهم این است که شما تاثیرگذار به نظر می رسید.