اثربخشي گواهي دهندها

posted Jul 6, 2010, 6:03 AM by حسین صادق‌فر   [ updated Jul 6, 2011, 11:21 PM ]

مدیر گرامی:

 اگر تمایل دارید برای دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ سازمان خود اقدام فرمایید و شرکت های متعددی را بعنوان گواهی دهنده شناسایی کرده اید توصیه می کنم بعنوان یکی از عوامل ارزیابی توانمندی این شرکت ها که ماشاءالله تعدادشان کم هم نیست! از آنها بخواهید که شواهد عینی لازم برای نشان دادن اثربخشی فرآیند ممیزی خارجی و ثبت گواهینامه ایزو را به شما گزارش نمایند. پیشنهاد می کنم از متن نامه زیر که بنده در سازمان های طرف قرارداد خودم از آن استفاده می کنم بهره ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه نمایید.

جناب آقای
مدیر عامل محترم شرکت

باسلام
احتراما پس از بررسی پیشنهاد ممیزی ارایه شده از سوی آن شرکت محترم طی نامه شماره ــ مورخ ــ به استحضار می رساند جای بسی خوشبختی است که ماحصل ارزیابی توانمندی های ممیزین شناسایی شده برای دریافت گواهینامه ایزو 9001 منجر به انتخاب آن شرکت محترم با برخورداری از سوابق درخشان و مرتبط با مقوله سیستم های مدیریت کیفیت گردد.

سوابق حرفه ای ارایه شده آن شرکت محترم بیانگر اعتبار قابل قبول شما نزد مدیران سازمان های گوناگون است. لیکن برای این شرکت که خواهان دریافت گواهینامه ایزو 9001 به دور از انگیزه های تبلیغاتی و صرفا به خاطر بهبود مستمر فرآیندهای سازمان خود است بسیار با اهمیت است که بتواند از بین شرکت های گواهی دهنده  آنی را انتخاب نماید که شرکت را در رسیدن به اهداف خود به طرز موثری یاری رساند.

همان گونه که مستحضر هستید  رویکرد فرآیندی مطرح شده از سوی استاندارد ایزو 9001 می خواهد که فرآیندهای مختلف سازمان بر حسب ارزش افزوده آنها در نظر گرفته شود از این رو و به منظور تکمیل سوابق ارزیابی توانمندی شرکت های گواهی دهنده از تمامی ایشان خواسته شده است شواهد عینی (Objective Evidence) مناسب از عملکرد خود در سازمان های طرف قرارداد که به تایید مدیریت ارشد آن سازمان ها نیز رسیده است را ارایه نمایند. این سوابق بایست گویای نقش موثر طرح ریزی و اجرای ممیزی های ثبت و مراقبتی گواهی دهنده در بهبود مستمر عملکرد فرآیندهای سازمان باشد.

خواهشمند است مقرر فرمایید در خصوص ارایه شواهد عینی مورد نظر اقدام لازم مبذول گردد.

 
Comments