نظام آراستگي

توصیه ای گرانبها از مدیری باتجربه و آگاه

posted Jan 26, 2014, 12:32 AM by حسین صادق‌فر

جناب آقای مهندس ...

با سلام

لطفاً به کلیه همکاران تاکید فرمائید تا در اجرای نظام آراستگی (فایو اس) و نگهداری دستاورد های حاصله نهایت تلاش و کوشش خود را بنمایند تا نتایج به دست آمده از زحمات همکاران که با راهنمایی و پیگیریهای مستمر آقای مهندس صادق‌فر حاصل گشته است پایدار بماند. نظام آراستگی باید به عنوان یک فرهنگ فارغ از یک دوره زمانی بلکه برای همیشه تداوم یابد. این فرهنگ نه تنها در محیط کار بلکه در تمام محیط ها کاربرد دارد. امید است روز به روز گام های بیشتر و موثر تری در این زمینه بر داشته شود.

با تشکر - ...

مدیر کارخانجات شرکت صنعتی ...

ایده هایی برای مرتب سازی کفش ها

posted Jan 19, 2014, 9:31 PM by حسین صادق‌فر

اگر چه جاکفشی راه حلی مناسب برای مرتب سازی کفش هاست ولی گاهی اوقات و در برخی مکان ها امکان استفاده از جاکفشی های مرسوم امکان پذیر نیست. در چنین مواقعی می توان با کمی نوآوری به راه حل هایی موثر مانند نمونه هایی که در اینجا نمایش داده شده است رسید.
7b0d8e8fc9bcb8102400f74c4a17c0d0

۷ ایده برای نظم دادن به مجله ها

posted Jan 7, 2014, 11:39 PM by حسین صادق‌فر

اگر اهل مطالعه باشید و هر از گاهی وقتتون رو به خوندن مجله و روزنامه اختصاص بدین، حتما با این مشکل مواجه شدید که نمی دونید ازشون چطوری نگه داری کنید. مجله ها خیلی سریع دور و برمون رو شلوغ میکنن، با این حال خیلی وقت ها دلمون نمیاد که اونها ر دور بریزیم. پس باید به فکر یک راه برای نظم دادن و نگهداری ازشون باشیم. هدف این مطلب اینه که از فضای اضافی اتاق برای نگه داری مجله ها و روزنامه استفاده کنیم، به طوری که هم خلاقانه باشه، هم ظاهر اتاقمون رو قشنگ تر کنه. در ادامه با ۷ ایده برای نگه داری مجلات آشنا می شیم.

a

نظام آراستگی و یوگا

posted Nov 26, 2013, 11:18 PM by حسین صادق‌فر

فایل پیوست از سوی یکی از دوستان ایمیل شده است امیدوارم مورد استفاده قرار گیرد.

10 کابل رنگارنگ، خلاق و جذاب

posted Oct 27, 2013, 10:33 PM by حسین صادق‌فر

همیشه به دنبال راه هایی هستیم تا کمی رنگ و خلاقیت را به زندگی روزمره مان بیفزاییم.  و در این میان شاید جایگزین هایی خارج از عرف معمول برای کابل های ملالت آور فعلی، بتواند یکی از این راه های موثر باشد. تنها کافی است که سراغ کابلهای رنگارنگ بروید تا اندکی جذابیت رنگی را به ابزارهای الکترونیک مصرفی تان اضافه کنید. در این مجموعه هم سعی کرده ایم برخی از بهترین های چنین انتخابی را لیست کنیم. در ادامه مطلب ...

آیا دوست دارید مشاور فایو اس گوگل باشید؟

posted Oct 19, 2013, 11:10 PM by حسین صادق‌فر   [ updated Oct 27, 2013, 10:35 PM ]

اگر شما مشاور نظام آراستگی شرکت گوگل باشید برای رعایت فایو اس در این دیتا سنتر چه پیشنهادهایی می توانید داشته باشید؟

ایده ای برای مخفی کردن سیم ها

posted Oct 1, 2013, 6:07 AM by حسین صادق‌فر   [ updated Oct 1, 2013, 6:08 AM ]


فایو اس در یک سبزی فروشی

posted Aug 27, 2013, 6:44 AM by حسین صادق‌فر


شما چطوری سیم و کابل ها را مرتب می کنید؟

posted Aug 12, 2013, 6:26 AM by حسین صادق‌فر   [ updated Aug 12, 2013, 6:28 AM ]

تمیز٬ مرتب و سالم نگه داشتن سیم ها و کابل ها٬ برای برخی مسئله ای از جنس غرور است. اما شاید تصور نکنید که جمع کردن و پیچاندن آنها بدون نظم و با استفاده از روش های عجیب و غریب٬ چقدر می تواند برای سلامت شان مضر باشد. در بیشتر مواقع با شلخته جمع کردن بخش اضافه کابل های مورد استفاده یا کابل هایی که فعلا از شان استفاده نمی کنیم، عمر آنها را کوتاه می کنیم.

در نارنجی برای شما ویدیویی مفید آموزشی آورده شده است که در آن با ۲ روش صحیح جمع کردن سیم و کابل آشنا می شوید. به خاطر داشته باشید که اگر چه به سمت دنیای بی سیم حرکت می کنیم٬ ولی هنوز به آن نرسیده ایم. پس از روش ملوانی جمع کردن سیم ها با آرنج دست بردارید.

دسکتاپ خودتان را فنس کشی کنید

posted Mar 13, 2013, 8:18 AM by حسین صادق‌فر   [ updated Mar 14, 2013, 5:22 AM ]

بسیاری از اوقات وقتی صحبت از نظام آراستگی و اجرای فایو اس در سازمانی می شود همه به دنبال ایجاد و مدیریت آراستگی تنها در محیط کاری پیرامون خود می‌شوند غافل از اینکه یکی از محیط های کاری که اکنون بسیاری از ما بخش عمده ای از وقت کاری و حتی زندگی مان را در این محیط صرف می کنیم دسک تاپ کامپیوتر‌مان است ...!
در یکی دیگر از بخش های همین قسمت مشاور مدیریت به معرفی برنامه بسیار کاربردی فنس (که نسخه رایگان نیز دارد) پرداخته است بنابراین باز هم پیشنهاد می کنم برای ایجاد آراستگی در محیط دسکتاپ خودتان از این برنامه حتما استفاده نمایید.


1-10 of 28