نظرات مديران 8

mousavi's note

posted Oct 20, 2010, 6:02 AM by حسین صادق‌فر   [ updated Oct 20, 2010, 6:03 AM ]

سلام . به نظر من احساس مسئولیت آقای پرس قابل توجه است این کار فرهنگ بالای اقای پرس را نشان می دهد.قابل توجه مسئولین و مردم با فرهنگ کشور ما 

panahi's note

posted Oct 20, 2010, 6:00 AM by حسین صادق‌فر   [ updated Oct 20, 2010, 6:01 AM ]

با عرض سلام از اينكه شهردار به اين موضوع اهميت ميده جاي بسي خوشحاليه. آقاي صادق فر چطور ميشه فهميد اين آقاي شهردار چه اقدامات ديگه اي انجام داده؟ شايد اگر من شهردار بودم با اين پول يه مجتمع توليدي ايجاد مي كردم و براي جوونها كار ايجاد مي كردم. يه درصدي از سودش رو تا آخرين روزي كه كارخونه برپاست صرف كاراي تبليغاتي براي مترو ميكردم. خيلي دوست دارم نظر ساير مديران رو هم بدونم. با سپاس از شما 

jamali's note

posted Oct 20, 2010, 5:59 AM by حسین صادق‌فر   [ updated Oct 20, 2010, 5:59 AM ]

فرهنگ، نظامي است از باورها و ارزش­ها و رفتارها و نمادهايي که در يک جامعه از گذشته تا امروز براي تعامل افراد آن جامعه وجود داشته است. بنابراين، فرهنگ در هر حالتي و براي هر فردي از افراد جامعه وجود دارد و در شئون مختلف زندگي او مؤثر و براي حيات جامعه ضروري است. همچنين فرهنگ، پديده­اي پوياست و همواره در تحول و تکامل و از منابع مختلفي تغذيه مي­کند و بخصوص نخبگان جامعه در بارور شدن آن، نقش مهمي دارند. هنرمندان ،ورزشکاران بخشي از نخبگان هستند و تأثير آن­ها در فرهنگ جامعه، به دليل اينکه با احساسات و عواطف افراد سر و کار دارند، بارزتر و سريع­تر است.

­آحاد جامعه از بدو تولد در معرض فرهنگ پيرامون خود قرار مي­گيرند و ابتدا از خانواده و سپس از جامعه تأثير مي­پذيرند و آموزش مي­بينند. در این مسیر کمک گرفتن ازآنان از يک سو، به افراد جامعه جهت فکري و روش زندگي را القا مي­کنند و از سوي ديگر، باعث توليد در آمد بیشتر می گردد که اين افکر و سرمایه گذاری هم مي­توانن در نسلهای و دوره های بعدی متجلّي گردند. ایده بسیار جالبی بوده ..انشاء الله در کشور ماهم فرهنگ پیشنهاد و خلاقیت روز بروز بیشتر شود. 

kamali's note

posted Oct 20, 2010, 5:49 AM by حسین صادق‌فر   [ updated Oct 20, 2010, 5:55 AM ]

جناب آقای صادق فر

با سلام

احتراما، در رابطه با "شاگردان مورینیو باید از راه مترو وارد برنابئو شوند" با چند تن از دوستان و همکاران موضوع را در میان گذاشتم که تنها یک نظر واصله و قابل توجه وجود داشت که عبارت است از: ((ظاهرا اونجا افراد زیاد از مترو استقبال نمی کنن با وجودیکه امکانات خیلی خوبی داره، تا حدی که دولت حاضره اینهمه برای فرهنگ سازی هزینه کنه. و این در حالیه که  تو کشور ما مترو نه تنها نیاز به هیچ گونه فرهنگ سازی نداره بلکه با وجود امکانات خیلی ضعیف شدیدا ازش استقبال میشه به طوری که در 90 % مواقع توی مترو جا برای سوزن انداختن نیست.

 نتیجه گیری خوشبینانه : ما ایرانیا اینقدر فرهنگمون بالا است که نیازی به فرهنگ سازی نداریم.

نتیجه گیری منطقی: در مقابل اسپانیا که ظاهرا اینقدر امکانات حمل و نقل گوناگون و راحتی  وجود داره که استفاده مردم از مترو نیاز به هزینه فرهنگ سازی داره، در کشور ما اینقدر امکانات حمل و نقل ضعیف و در عین حال گرونه که مردم ناچارن به همین حداقل قانع باشن

نتیجه گیری بی ربط: احتمالا محل کار  مردم اسپانیا و تمرکز امکانتشون تو همه شهرها و مناطق مختلف به طور مساوی تقسیم شده که مردم نیازی به پیمودن راه زیاد برای رفتن به محل کار یا دسترسی به امکانات ندارن و حداکثر با 1 پیاده روی 20-30 دقیقه ای به مقصدشون میرسن.))

و اما بنظر بنده باید موضوع را در قالب یک فرآیند که از فرآیندهایی اثر می پذیرد و بر فرآیندهایی اثر می گذارد، بررسی نمود. مثلا فرآیند کاهش آلودگی هوای آن شهر بعنوان فرآیند اصلی و مد نظر این برنامه که روی فرآیند سلامتی و افزایش طول عمر شهروندان موثر می باشد و از فرآیند فرهنگ سازی و فرآیند کاهش واردات سوختهای فسیلی اثر می پذیرد.

 

1-4 of 4