ماهنامه مشاور مديريت

شماره سوم - خرداد 1389

 

 

 

 

 

 

 

sadeghfar@gmail.com

4946 501 0915

اشتراك

تلنگر مديريت

اخبار مديريت

خسارت ۱۲۰ میلیون دلاری گوگل به اقتصاد جهانی

چند روز پیش گوگل در اقدامی جالب لوگوی خود را به مناسبت ۳۰ سالگی تولد Pacman به این بازی قدیمی تغییر داد. این لوگو به مدت ۴۸ ساعت در صفحه اصلی گوگل قرار داشت و بازدیدکنندگان این موتور جست و جو می توانستند Pacman را در لوگوی گوگل بازی کنند.  دیلی تلگراف از جنبه دیگری به این تغییر لوگو نگاه کرده و با کمک شرکتRescue Time که یکی از شرکای گوگل نیز است آمار جالبی را در این زمینه ارايه کرد. این سایت بدین نتیجه رسید که کاربران و بازدیدکنندگان گوگل با گذراندن نزدیک به حدود ۵۴۰ سال ! در صفحه اول این سایت و انجام بازی PacMan خسارتی در حدود ۱۲۰ میلیون دلار به اقتصاد جهانی زده اند!

اما این آمار چگونه گرفته شده است؟ روزانه حدودا ۵۴۰ میلیون نفر از صفحه اول گوگل بازدید می کنند که طبق برآیند و تخمین انجام شده در دو روزی که گوگل لوگوی خود را عوض کرده، بازدیدکنندگان این سایت ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار ساعت که دقیقا معادل ۵۴۰ سال است در صفحه اول این سایت گذرانده اند.

 Rescue Time با در نظر گرفتن میانگین درآمد ۲۵ دلار به این نتیجه رسیده که ۱۲۰ میلیون دلار یا رقم دقیق آن ۱۲۰،۴۸۳،۸۰۰ به اقتصاد جهانی ضربه خورده است. گوگل اعلام کرده که این مبلغ به میزان درآمد کلیه کارکنان آن به مدت ۶ ماه بوده است. آيا به نظر شما این خبر نشان از تاثیر عظیم گوگل بر دنیا و اقتصاد جهانی ندارد؟

فهرست جديدترين مطالب منتشر شده در وب سايت:

 مشاور مديريت

ابزار كنترل پروژه

مشاور رستوران

نكات كليدي طرحريزي پروژه

گفتگوي مشاور مديريت با عضو محترم هيات مديره انجمن مشاوران مديريت ايران

 

براي مشاهده متن جديد ترين مطالب مشاور مديريت به اينجا برويد.

سناريوي گارانتي ضمانت (دو برداشت)

برداشت اول:

ماهي فروشي سركوچه (ماهي قرمز سفره هفت سين) – هواي ملس بهاري، دو روز مونده به تحويل سال 1388– من و برو بچ (صدا، دوربين، حركت)

من: ماهي سالم مي خوام ها !

فروشنده: اختيار داري، همشون هم سالمند و هم گارانتي دارند!

من: گارانتي!

فروشنده: بله گارانتي دارند! بخر و با خيال راحت ازشون لذت ببر و اگه تا 13 بدر مردند بيار تا عوض شون كنم!

توضيحات من توي دلم: بنده خدا معني و مفهوم گارانتي را متوجه نشده ! البته حق داره كي توي اين مملكت متوجه شده كه اين ماهي فروش متوجه بشه!


برداشت دوم: رايانامه (ايميل) دعوت به سمينار مشتري مداري پيشرفته! (شرح تسهيلات) – هواي ملس بهاري 15 ارديبهشت 1389 – من تنها (صدا، دوربين، حركت)

متن رايانامه (با صداي من بخوانيد): شرایط ویژه جهت شرکت در سمینار مشتری مداری پیشرفته (با گارانتی رضایت)، با توجه به درخواست بسیاری از دوستان مبنی بر تسهیلاتی جهت حضور اعضاء مرکز در سمینار مشتری مداری پیشرفته به اطلاع می‏رساند، شما می توانید با پرداخت یک سوم شهریه سمینار یعنی مبلغ 100.000 تومان در هر دو بخش سمینار شرکت کرده و در صورت رضایت از محتوای سمینار! و تمایل جهت اخذ مدرک، الباقی شهریه را پرداخت فرمائید.

توضيحات من توي دلم: برگزار كننده سمينار واسه وقت مدعوينش ارزش قايل نشده! فكر كرده همه نگران هدر رفتن پولشون هستند! جالب تر اينكه كه اگر رضايت هم نداشته باشند يك سوم شهريه را هم پس نمي دهند! باز خدا خير بده به اون ماهي فروش محله ما ! يادمه مي گفت جاش يه ماهي زنده گارانتي مي دم!

مديريت عاشقانه

از مهم ترین کارهایی که به عنوان یک آدم بزرگ می توان انجام داد اینست که گهگاه به شادمانی دوران کودکی برگشت.