اپل چه سوالاتی در مصاحبه استخدامی شخصیتی از متقاضیان می‌پرسد

posted Nov 11, 2018, 7:31 AM by حسین صادق‌فر   [ updated Nov 11, 2018, 7:32 AM ]
مصاحبه‌ی استخدامی شرکت‌های بزرگ همچون اپل و سوالات خاص آن‌ها، همیشه برای مردم جذاب بوده‌اند. در این مطلب، با عجیب‌ترین سوالات در فرآیند مصاحبه‌ی کوپرتینویی‌های آشنا می‌شویم.

اپل یکی از معتبرترین شرکت‌های جهان است. همین اعتبار، دیسیپلین و فرهنگ سازمانی بالای این شرکت،استخدام شدن در آن را به رویایی دست‌نیافتنی برای بسیاری از مردم تبدیل می‌کند. مصاحبه‌های استخدامی این شرکت، دو بخش فنی و شخصیتی دارند. در کنار بخش فنی که سابقه‌ی حرفه‌ای و تخصص افراد را مورد بررسی قرار می‌دهد، برخی از سوالات بخش شخصیتی، واقعا عجیب و غیرقابل پیش‌بینی هستند.

به‌عنوان مثال، متقاضیان استخدام در فروشگاه‌های اختصاصی اپل، با سوالات متعددی در مورد چگونگی رفتار با یک مشتری ناراضی روبرو می‌شوند. متقاضیان بخش‌های دیگر نیز انواع سوالات را پاسخ می‌دهند که شاید هیچ ارتباطی هم به شغل مورد نظر نداشته باشد. در ادامه‌ی این مطلب زومیت، سوال‌های عجیب و دشواری که در مصاحبه‌های اپل پرسیده می‌شود، گردآوری شده‌اند. این سوالات در پست‌های مختلف کاربران در سرویس کاریابیglassdoor منتشر شدند.

برخی از سوالات استخدامی، نیازمند حل یک معادله‌ی ریاضی ساده هستند و برخی دیگر، به‌قدری مبهم و عجیب به‌نظر می‌رسند که در نگاه اول،‌ متقاضی شغل را کاملا گیج می‌کنند.

۱- یک فنجان قهوه‌ی داغ و یک لیوان شیر سرد داریم که از یخچال خارج می‌کنیم. دمای اتاق، مابین دمای این دو لیوان است. اگر بخواهیم سردترین ترکیب ممکن را ایجاد کنیم، چه زمانی باید شیر را با قهوه مخلوط کنیم؟ - متقاضی بخش طراحی محصول


۲- وزن ساختمان Empire State چقدر است؟ - مشاور راهکار

۳- چگونه یکسان بودن یا نبودن شاخه‌های چپ و راست یکدرخت باینری را بررسی می‌کنید؟ - بخش تحقیقات

۴- دوست دارید چه ابرقهرمانی باشید؟ - بخش فروش

۵- حافظه‌ی رم را برای یک کودک ۵ ساله توضیح دهید. - متقاضی بخش Apple Genius

۶- بال هواپیما چگونه کار می‌کند؟ - بخش مهندسی زیرساخت الکترونیک

۷- ساختار داخلی آیفون را ترسیم کنید. - متقاضی مدیریت بخش طراحی تست سخت‌افزار

۸- ۵ روش برای اندازه‌گیری سوخت یک خودرو بیان کنید. - بخش سخت‌افزار

ادامه ... 

https://www.zoomit.ir/2018/11/11/299164/hardest-apple-interview-questions-glassdoor

Comments