حسين صادق فر
 در اولين روز فروردين ۱۳۵۰ در مشهد به دنیا آمد. او همانند ساير كودكان ايراني در سن هفت سالگي وارد دبستان شد و تحصيلات ابتدایی خود را در دبستان هاي اميركبير و همت به پایان رساند و دوره سه ساله راهنمایی را در مدرسه راهنمايي باباطاهر به انجام رسانید و پس از آن به دبيرستان حكمت (ابن يمين) مشهد رفت و طي ۱۲ سال تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را به پايان رسانید. وي پس از گرفتن ديپلم رياضي و فيزيك در كنكور سراسري سال ۱۳۶۸ پذيرفته شد و تحصيلات عاليه خود را در رشته مهندسي مكانيك (گرايش حرارت و سيالات) دانشگاه فردوسي مشهد بين سال‏هاي ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۳ به پايان برد. پروژه فارغ التحصيلي وي طراحي و بررسي امكان ساخت يك دستگاه مبدل حرارتي پوسته و لوله آزمايشگاهي بود.

او همزمان با سال هاي پايان دانشكده مهندسي فعاليت خود را بعنوان كارشناس پژوهشي در معاونت پژوهشي دانشگاه فردوسي مشهد شروع كرد. طي دو سال كار (۱۳۷۳- ۱۳۷۵) در اين معاونت وي افتخار همكاري در طرح‏هاي پژوهشي مختلف را داشت. مهمترين اين طرح هاي پژوهشي كه ايشان در آنها همكاري داشت عبارت بودند از:

·    طراحي و ساخت يك واحد راكتور شيميايي تحت فشار،

·    مطالعات تاثير نقش صنعت استان خراسان در منطقه آزاد سرخس،

·    مطالعات تاثير نقش صنعت استان خراسان در جذب و افزايش گردشگر براي استان خراسان،

سال ۱۳۷۵نقطه عطفي براي وي به منظور شروع فعاليت هاي مشاوره مديريت بود. كارشناسي پروژه هاي طراحي و پياده سازي سيستم هاي مديريت كيفيت مطابق استاندارد ايزو ۹۰۰۱ اولين فعاليت حرفه اي وي در زمينه ارايه خدمات مشاوره مديريت بود. وي فعاليت خود را در اين زمينه بعنوان مدير پروژه هاي طراحي و پياده سازي استاندارد ايزو ۹۰۱۱ و همچنين سامانه ارزيابي قطعه سازان خودرو (تامين كنندگان ساپكو) ادامه داد. مديريت بيش از ۳۰ پروژه بين سال هاي ۱۳۷۵– ۱۳۸۱از جمله دستاوردهاي وي بوده است.

همزمان با فعاليت در زمينه ارايه خدمات مشاوره سيستم هاي مديريت، وي به يادگيري كاربري نرم افزار گوناگون مرتبط با فعاليت هاي حرفه اي خود مبادرت داشت. مهم ترين نرم افزارهايي كه مهارت كار با آنها را كسب نمود به شرح زير فهرست شده اند ليكن به آنها محدود نمي گردد:

·    All Microsoft office skills (ICDL)

·    Visio

·    Microsoft FrontPage

·    Microsoft SharePoint designer

·    Minitab

·    Rational Rose

·    AutoCAD

·    Microsoft SharePoint

·    Microsoft project

·    Microsoft project server

·    Automation and paperless soft wares

 سال ۱۳۸۱ شركت مهندسي مشاور مديريت كيفيت جامع شرق را تاسيس نمود و به مدت ۲ سال بعنوان سهامدار و مديرعامل اين شركت فعاليت هاي حرفه اي خود را در زمينه ارايه خدمات مشاوره مديريت ادامه داد. پس از آن يعني از سال ۱۳۸۳ تا كنون به صورت شخص حقيقي ارايه دهنده خدمات مشاوره مديريت براي تعداد قابل توجهي از شركت هاي توليدي و خدماتي در سراسر كشور پهناور ايران عزير بوده است. مهمترين سازمان هايي كه ايشان افتخار همكاري بعنوان مشاور مديريت با آنها را داشته است در اينجا فهرست شده است.

بكارگيري ابزارهاي مديريت و مهندسي كيفيت از ديگر فعاليت هاي حرفه اي بود كه وي توانست علاوه بر كسب مهارت در بكارگيري آنها، به طرز اثربخشي اين ابزارها و روش هاي مهندسي را در سازمان هاي كارفرماي خود بكار گيرد. تعدادي از قابل توجه ترين بكارگيري اين ابزارهاي مديريتي و روش هاي مهندسي كيفيت كه وي توانست با همكاري كارفرمايان خود آنها را در سازمان هاي مختلف طراحي و پياده سازي نمايد عبارت است از:

·    طراحي و پياده سازي سيستم مديريت كيفيت مطابق الگو استانداردهاي بين المللي ايزو

·    طراحي و پياده سازي سامانه نظام آراستگي محيطي (5S)

·    تحليل سامانه SWOT و تدوين راهبردها از طريق بكارگيري ابزارهاي مديريت استراتژيك

·    نظارت بر پيشرفت پروژه هاي گوناگون با استفاده از ابزارهاي كنترل پروژه

·    طراحي و پياده سازي سامانه انبارداري صنعتي

·    طراحي و پياده سازي سامانه هاي نگهداري و تعميرات در كارخانه هاي صنعتي

·    برنامه ريزي و اجراي دوره هاي آموزشي مورد نياز سازمان هاي توليدي و خدماتي

·    جمع آوري و تحليل داده ها و تامين اطلاعات مناسب براي تصميم گيري مديران سازمان ها با استفاده از ابزارهاي هفتگانه كنترل كيفيت و كنترل فرآيند آماري (SPC,SQC)

·    مطالعه، تحليل، طراحي و مستندسازي فرآيندهاي الكترونيك و همكاري در پياده سازي اين فرآيندها

·    طراحي و پياده سازي چرخه مديريت بهره وري

·    تدوين طرح هاي كسب و كار

·    مشاركت در طرح هاي تحول اداري و تكريم ارباب رجوع

·    طرحريزي و پياده سازي سامانه اعتباربخشي در بيمارستان ها

 تجارب اندوخته شده ايشان بعنوان مشاور مديريت در بكارگيري ابزارهاي مديريت در اين قسمت وب سايت مشاور مديريت، براي مديران محترم سازمان ها مدون شده است. همچنين مقاله هاي زيادي توسط ايشان به رشته تحرير در آمده است كه تعدادي از آن ها در وب سايت هاي معتبر علمي نظير irandoc منتشر شده است. (تعدادي از اين مقاله ها از طريق نشاني هايي كه در ادامه آمده است قابل دسترس هستند).  

"بررسي وضعيت آموزش هاي فني و حرفه اي و ارايه راهكارهاي بهبود آن"

نشاني اينترنتي مقاله: http://www4.irandoc.ac.ir/data/e_j/vol6/sadeghfar.htm 

 

ترجمه مقاله "اصول مديريت كيفيت" از انتشارات موسسه بين المللي استاندارد ISO

نشاني اينترنتي مقاله: http://thesaurus.irandoc.ac.ir/Data/E_J/vol4/sadeghfar.htm 


فهرست و متن تمامي مقاله هاي تدوين شده وي در اينجا قرارداده شده است.


  • وی در حال حاضر بعنوان مشاور مدیریت با سازمان های زیر همکاری دارد:

  • از دیگر خدماتی که وی با عنوان مشاور مدیریت برای برخی از پروژه ها و فعالیت های مرتبط با آنها و به درخواست کارفرمایان خود انجام داده است انتشار وب سایت هایی مرتبط با موضوع پروژه ها است. در این خصوص و بعنوان مثال می توان از طراحی و انتشار وب سایت ایران ۵۰۰۰۱  نام برد.حسين صادق فر در زمينه رشته تحصيلي خود (مهندسي مكانيك) نيز فعاليت داشته و با دارا بودن رتبه 2 نظام مهندسي با شماره عضويت ۱۹۰۴۱۰۴۰۲ و شماره پروانه اشتغال ۱۹۴۰۰۰۰۹۴۲ در زمينه محاسبه، طراحي و نظارت بر ساخت و سازهاي مسكن فعاليت دارد. مشخصات ايشان در اين زمينه در اين صفحه از وب سايت سازمان نظام مهندسي استان خراسان رضوي قابل مشاهده است. او علاوه بر عضويت در سازمان نظام مهندسي، در ديگر مجامع معتبر علمي ملي و بين المللي كه نام برخي از آنها در ادامه معرفي شده است نيز عضويت دارد.


 


 

 

   كلينيك صنعت خراسان رضوي